La Bouche

La Bouche – duet muzyczny stworzony przez wokalistkę Melanie Thornton i rapera Lane McCray, powstały w 1994 roku w Niemczech we Frankfurcie nad Menem.
Wokaliści pochodzili ze Stanów. Poznali się w Niemczech, gdzie Melanie pracowała jako wokalistka studyjna, zaś Lane stacjonował wraz z siłami powietrznymi USA, w których służył jako zawodowy żołnierz. Oboje mieli już za sobą spore doświadczenie na estradzie. Melanie występowała w jazzowych i bluesowych kapelach, użyczała również swojego głosu w rozmaitych projektach muzycznych. Lane z kolei miał już na swoim koncie występy w teatrze muzycznym i w dance’owym projekcie Cold Cut. Za całym przedsięwzięciem La Bouche stał Frank Farian, odpowiedzialny wcześniej za sukcesy Boney M i Milli Vanilli.
Pierwszy singel zespołu La Bouche nosił tytuł „Sweet Dreams”. W 1995 roku duet wydał pierwszy amerykański singel – „Tonight Is the Night”. Jeszcze w tym samym roku ukazał się debiutancki album zespołu „Sweet Dreams”. W 1996 grupa wystąpiła w Polsce na Sopot Festival w Sopocie. Również w tym roku ukazała się płyta z remiksami piosenek zespołu „All Mixed Up”. Po krótkiej przerwie zespół powrócił pod koniec 1997 z nowym singlem „You Won’t Forget Me”.
Na początku 1998 roku ukazała się trzecia płyta La Bouche „A Moment Of Love”, na której oprócz „You Won’t Forget Me” znalazły się ponadto takie utwory jak: „A Moment Of Love” i „S.O.S.”.
W 2000 roku ukazał się kolejny singel „All I Want”.
La Bouche sprzedali ponad 10 milionów płyt zyskując status „złota” i „platyny” w ponad 15 krajach.