Cliver

CLIVER – został założony w 2002 roku. Grupa CLIVER zaistniała na rynku muzycznym dzięki udziałowi w castingu zorganizowanym przez zespół WEEKEND w 2006 roku. Ich zmagania zostały zarejestrowane w programie „Uwaga. Kulisy sławy” emitowanym przez stację TVN. Właśnie w tym czasie powstała piosenka „Chodź kochanie” pod korektą Radosława Liszewskiego z zespołu WEEKEND. Kolejnym wielkim hitem stały się „Kanikuły” po Polsku, czyli „Zaufaj mi”.

We wrześniu 2007 roku zespół CLIVER wydał swoją pierwszą płytę zatytułowaną „Kanikuły”. Z tego właśnie krążka pochodzą wszystkie wyżej wymienione utwory. Wydaniu płyty towarzyszył koncert w opolskim amfiteatrze na imprezie „Disco Vanila Party”, zorganizowany przez firmę Vanila Records, wydawcę pierwszej płyty zespołu CLIVER.

W 2009 roku została wydana druga płyta pt.: „Pokaż jak się kręcisz”, zawierająca tytułową piosenkę oraz takie hity jak: „Weekend playboya” czy „Nimfomanka” i „Ogrodnik”. Od 2009 roku grupa Cliver współpracuje z innymi zespołami, tworząc wspólnie utwory. Do duetu z zespołem MIG pt.: „Pijemy do samego dna” został nakręcony teledysk, który cieszy się bardzo dużą popularnością.

Kolejnym sukcesem zespołu Cliver stała się piosenka „Moje ciało oszalało”, którą grupa zaprezentowała w 3 edycji programu talent show telewizji Polsat „Must be the music” w marcu 2012 roku. Piosenka stała się największym hitem zespołu i pobiła rekordową oglądalność na YT z całej twórczości grupy. W 2015 roku zespół wydał kolejne płyty „Zostań do rana” i „Moje ciało oszalało”.