Zespół Bracia, gość specjalny: Krzysztof Cugowski

Bracia to zespół, którego liderami są bracia Piotr Cugowski i Wojtek Cugowski. Pierwszym przełomem w karierze zespołu było zdobycie głównej nagrody w kategorii Debiut, Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej – KFPP OPOLE 2002, gdzie zespół wykonał utwór pt. „Nie Jestem Inny”.
W lipcu 2005 roku miała miejsce premiera debiutanckiej płyty zespołu pt. „Fobrock”. Poprzedził ją mini album „Dzieci Wszystkich Gwiazd” oraz single: „Szara Twarz” (utwór zdobył tytuł „Rockowego Hitu Dekady” w 2010 roku), „Niczego Więcej” oraz „Missing Every Moment”. Materiał debiutanckiego krążka opierał się na melodyjnym rocku. Oryginalne kompozycje, bogata aranżacja i doskonały wokal Piotrka Cugowskiego sprawiły, że album w 2006 roku został nominowany do Fryderyków oraz Superjedynek KFPP w Opolu w kategorii „Najlepsza Płyta Rock”.
W 2007 roku utworem „Jeszcze Raz” zespół wywalczył, jako jeden z nielicznych na polskiej scenie muzycznej, nagrody podczas Sopot TOPtrendy Festival 2007 we wszystkich czterech kategoriach: „Nagrodę Główną”, „Nagrodę Internautów”, „Nagrodę Dziennikarzy” oraz „Nagrodę Miasta Sopotu”.

Gościem specjalnym będzie Krzysztof Cugowski założyciel zespołu Budka Suflera, w którym był wokalistą. W 1972 połączył siły z Romualdem Lipką z zespołu Zrzeszenie Cnót Wszelakich. Zespół nadal występował pod nazwą Budka Suflera. W 1975 znalazł się na drugim miejscu w notowaniu „Wokaliści roku” przeprowadzonego przez czasopismo „Non Stop”. W 1992 nagranie płyty „Cisza”, która przyniosła formacji sukces artystyczny i komercyjny.
Największy sukces w karierze Cugowskiego przyniosła płyta „Nic nie boli, tak jak życie”, której sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy.
W 2001 wydał solową płytę z coverami polskich i zagranicznych standardów rockowych. W 2007 wystąpił jako gość specjalny w programie „Jak oni śpiewają? „, gdzie w duecie z Nataszą Urbańską zaśpiewał przebój „Jest taki samotny dom”. W 2014 wystąpił gościnnie w utworze „Zbyt wiele”, producenta muzycznego Rozbójnika Alibaby oraz rapera VNM.
W 2014 został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski nadanym za wybitne zasługi dla polskiej kultury i za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej.